Optimix Mix Fund
Vermogensallocatie fonds
- Koers: € 45,94
- Intrinsieke waarde: € 45,87
Algemene gegevens
Optimix Mix Fund is een vermogensallocatie fonds. Het beleggingsbeleid van het fonds is er op gericht om een gestage waardecreatie mogelijk te maken. Het behalen van een positief beleggingsresultaat bij een neutraal risicoprofiel is hierbij het uitgangspunt. Om deze beleggingsdoelstelling te realiseren, kan het fonds beleggen in onder andere aandelen, staatsobligaties, bedrijfsleningen en alternatieve beleggingen. Dit fonds is ook geschikt voor niet-professionele beleggers.
- Datum oprichting: 29-03-1983
- Valuta: Euro
- Maximale op/afslag: 0,15%
- Lopende kosten (2025): 1,14%
- Beheerkosten: 0,72%
- Bloomberg ticker: OPTIMIX NA
- ISIN Code: NL0000287100
- Benchmark: 50% iShares Core MSCI World UCITS ETF / 40% iShares EUR Agg. Bond ESG SRI UCITS ETF / 10% iShares EUR High Yield Corp Bond ETF
- Performance fee: 10%
- Hurdle rate: Benchmark
- Dividend: EUR 0,65 (2026)
- Ex. datum: 2026-06-18
Fonds update september 2026
De koers van Optimix Mix Fund steeg met 0,1%* in september. Daarmee presteerde het fonds beter dan haar benchmark, die daalde met 0,9%. Het jaarrendement komt daarmee uit op 9,2%*, dat is 2,8% hoger dan het benchmarkrendement van 6,4%. De indicatoren voor economische groei duiden op een aantrekkende economie in zowel de Verenigde Staten als Europa. Deze omgeving gaf aandelen rugwind in september en wereldwijd stegen aandelen met 0,4%. Tegenwind was er echter ook. De inflatie nam toe en in de eurozone steeg de geldontwaarding tot 3,8%, wat hoger was dan verwacht. De olieprijs steeg andermaal in september en ook andere grondstoffen zorgden voor hogere maandlasten. Afgelopen maand werd tevens gekenmerkt door renteverhogingen van de drie belangrijkste centrale banken ter wereld. Zowel de Federal Reserve als de ECB en de Bank of Japan verhoogden hun beleidsrente. Zij willen voorkomen dat de prijsstijgingen leiden tot loonstijgingen in een goed draaiende economie. Hogere beleidsrentes zijn bij stijgende inflatie voor de financiering van de schuldenberg van overheden echter geen goed nieuws. Een economische groeiversnelling, stijgende inflatie en verkrappende centrale bankiers vormen geen goede mix voor beleggers in obligaties. Vastrentende waarden waren dan ook niet in trek. De Franse staatshuishouding baart beleggers de meeste zorgen. De koers van een Franse staatslening met een looptijd van tien jaar daalde met 5,4% in september. Het aanvangsrendement op een Franse staatslening met een looptijd van tien jaar steeg van 4,176% naar 4,856%. Het fonds presteerde relatief goed dankzij de beperkte rentegevoeligheid. De alternatieve beleggingen droegen positief bij. Een negatieve bijdrage kwam afgelopen maand van goud. De renteverhogingen van centrale banken en de stijging van de reële rente speelden het edelmetaal parten. Ultimo september was de vermogensallocatie van het fonds als volgt: aandelen 50,3%, staatsobligaties 25,9%, bedrijfsobligaties 7,7%, alternatieve beleggingen 7,3%, grondstoffen 8,1% en liquiditeiten 0,7%.
Meer informatie
Onepagers
- Onepager september 2026
- Onepager augustus 2026
- Onepager juli 2026
- Onepager juni 2026
- Onepager mei 2026
- Onepager april 2026
- Onepager maart 2026
- Onepager februari 2026
- Onepager januari 2026
- Onepager december 2025
- Onepager november 2025
- Onepager oktober 2025
- Onepager september 2025
- Onepager augustus 2025
- Onepager juli 2025
- Onepager juni 2025
- Onepager mei 2025
- Onepager april 2025
- Onepager maart 2025
- Onepager februari 2025
- Onepager januari 2025
- Onepager december 2024
- Onepager november 2024
- Onepager oktober 2024
- Onepager september 2024
- Onepager augustus 2024
- Onepager juli 2024
- Onepager juni 2024
- Onepager mei 2024
- Onepager april 2024
- Onepager maart 2024
- Onepager februari 2024
- Onepager januari 2024
- Onepager december 2023
- Onepager november 2023
- Onepager oktober 2023
- Onepager september 2023
- Onepager augustus 2023
- Onepager juli 2023
- Onepager juni 2023
- Onepager mei 2023
- Onepager april 2023
- Onepager maart 2023
- Onepager februari 2023
- Onepager januari 2023
- Onepager december 2022
- Onepager november 2022
- Onepager oktober 2022
- Onepager september 2022
- Onepager augustus 2022
- Onepager juli 2022
- Onepager juni 2022
- Onepager mei 2022
- Onepager april 2022
- Onepager maart 2022
- Onepager februari 2022
- Onepager januari 2022
- Onepager december 2021
- Onepager december 2020
- Onepager december 2019
- Onepager december 2018
- Onepager december 2017
- Onepager december 2016
- Onepager december 2015
- Onepager december 2014
- Onepager december 2013
- Onepager december 2012
Kalender
Juridisch
(Half) Jaarverslagen
- Halfjaarverslag 2026 PDF
- Jaarverslag 2024 PDF
- Jaarverslag 2025 PDF
- Jaarverslag 2023 PDF
- Jaarverslag 2022 PDF
- Jaarverslag 2021 PDF
- Jaarverslag 2020 PDF
- Jaarverslag 2019 PDF
- Jaarverslag 2018 PDF
- Jaarverslag 2017 PDF
- Jaarverslag 2016 PDF
- Jaarverslag 2015 PDF
U kunt meer informatie vinden over het product, de kosten en de risico’s in het prospectus en het Essentiële-informatiedocument. Lees ze goed door voordat u het product koopt.
Duurzaamheidsrisico’s
Bij het selecteren van de beleggingen wordt rekening gehouden met duurzaamheidsrisico’s. De definitie van duurzaamheidsrisico is een gebeurtenis of omstandigheid op ecologisch, sociaal of governancegebied die, indien ze zich voordoet, een werkelijk of mogelijk wezenlijk negatief effect op de waarde van de belegging kan veroorzaken. Om de blootstelling naar duurzaamheidsrisico te beperken, belegt het Fonds niet direct in financiële instrumenten van ondernemingen die strijdig handelen met de UN Global Compact Principles. De UN Global Compact Principles zijn opgesteld door Verenigde Naties en gelden als richtlijnen voor goed bestuur op het punt van mensenrechten, arbeidsomstandigheden, corruptiebestrijding en het milieu. Mocht vastgesteld worden dat een onderneming waarin reeds belegd wordt, strijdig handelt met de UN Global Compact Principles dan zal deze belegging worden verkocht. Aangezien het fonds ook in andere beleggingsinstellingen belegt, wordt bij de analyse van deze producten rekening gehouden met duurzaamheidsaspecten. Bij het gebruik van passieve indirecte beleggingen zal het fonds de nadruk leggen op beleggingen in op duurzaamheid gerichte indexderivaten en indexproducten. Bij afwezigheid van dergelijke instrumenten zal het fonds beleggen in andere indexderivaten en indexproducten. Binnen dergelijke indexderivaten en indexproducten kan er blootstelling ontstaan naar bedrijven die niet in overeenstemming zijn met de uitsluitingscriteria waarnaar hierboven wordt verwezen. De Beheerder is van oordeel dat het uitsluiten van financiële instrumenten van ondernemingen die strijdig handelen met de UN Global Compact Principles een positieve bijdrage zal leveren aan het rendement van het Fonds op de lange termijn door de ondernemingen die de grootste duurzaamheidsrisico’s lopen op het gebied van mensenrechten, arbeidsomstandigheden, corruptiebestrijding en het milieu te vermijden. Door de grote omvang van het beleggingsuniversum van het Fonds heeft het uitsluiten van dergelijke ondernemingen geen wezenlijke negatieve uitwerking op de keuze vrijheid van de Beheerder.
Ecologische en/of sociale kenmerken
Aansluitend op het EU Action Plan for Financing Sustainable Growth streeft de Beheerder er naar bepaalde ecologische en sociale kenmerken te promoten doordat het Fonds belegt in financiële instrumenten van ondernemingen die de algemeen geldende praktijken van goed bestuur volgen. De kenmerken die het Fonds wil promoten zijn mensenrechten, goede arbeidsomstandigheden, milieu en anticorruptie. Dit wordt bewerkstelligd door niet te direct te beleggen in financiële instrumenten van ondernemingen die praktijken van goed bestuur binnen hun bedrijfstak niet naleven en/of met hun bedrijfsvoering een sterk negatieve uitwerking hebben op het streven naar het vergroten c.q. verbeteren van mensenrechten, goede arbeidsomstandigheden, milieu en anticorruptie.
Het fonds houdt rekening met nadelige effecten op duurzaamheidsfactoren bij het nemen van haar beleggingsbeslissingen. De Beheerder ziet broeikasgasemissies, CO2-voetafdruk, broeikasgasintensiteit, blootstelling naar fossiele brandstofsector, consumptie en productie van niet-hernieuwbare energie, intensiteit energieverbruik, invloed op biodiversiteit, emissies naar water, watergebruik en recycling, schadelijk afval, overtredingen en monitoring van OESO-richtlijnen en UN Global Compact principes, loonkloof, genderdiversiteit bestuurders, controversiële wapens, anti-corruptiebeleid en sociale schendingen als de belangrijkste indicatoren van nadelige effecten op duurzaamheidsfactoren.
Om invulling te geven aan dit uitsluitingsprincipe en het meten van duurzaamheidsfactoren maakt de Beheerder gebruik van duurzaamheidsresearch van externe onderzoeksbureaus Sustainalytics en Clarity AI.